Autor Tema: iz mp 513m  (Pročitano 150 puta)

zeljko75

• Sniper Recruit
  • *
iz mp 513m
« poslato: Februar 17, 2010, 06:02:13 posle podne »
molim drage kolege da mi odgovore na pitanje....imam vaz.pusku,bajkal iz mp513m u kal.5.5.hteo bih da stavim optiku na nju,ali pitanje je koju.probao sam tasko 4x28,par dijabola dobro nosi,pa pocinju muke,sad levo,sad desno,gore,dole,da poludis.odem u snajper i u dogovoru sa prodavcima pazarim norkoniju 4x32.bilo lepo 20-tak dijabola i opet isto,proverim na sastavu cevi i cilindra da nije popusti sraf,kad tamo nema lufta ni malo.odem u arsenal,kazu mi da je to optika za22lr,ne za rusku vazdusnu,kaze da je rastrese.jel ima neko ideju sta da stavim od optike na tu pusku,a da nije preskupa[do 70 jevreja],a da me nenervira,tj da je nerastrese?

Anonymous

• Sniper Team Member
Re: iz mp 513m
« Odgovor #1 poslato: Februar 17, 2010, 07:21:28 posle podne »
Optika koja izdrzi vazdusnu pusku moze i na haubicu.
Manse corava posla,za male pare to ne biva.

zeljko75

• Sniper Recruit
  • *
« Odgovor #2 poslato: Februar 18, 2010, 03:20:59 posle podne »
hvala puno na odgovoru,imam vazdusaru,a kao da je 300magnum.ukazala mi se prilika da nabavim iz bostona optiku bushnell baner 3-9 x 40 za 70 tak dolara,nesto mi nestima tu u vezi love,nesto je malo para ili mislim da je kineska.dali bi ta odgovarala  za vazdusaru tj. resila moj problem.ako ni to neodgovara,pucam mehanikom i dalje...unapred zahvalan.

leptir

• Sniper Team Member
« Odgovor #3 poslato: Februar 18, 2010, 07:05:41 posle podne »
Ako si vazdušnu platio 50$ onda je ok :cool: ,a ako ne pošalji meni pare i šaljem ti nišanske sprave od haubice :ugeek:

vvvdemolition

• Sniper School Graduate
  • **
« Odgovor #4 poslato: Februar 19, 2010, 07:33:45 posle podne »
Ako ta tvoja vazdusara vec toliko trese pokusaj mozda da nabavis optiku 4x32 sa M76 pa ces videti..
Mada ima jos nesto , ako sam dobro razumeo da ti se pogotci ne grupisu to moze biti ako pokusavas da gadjas na vece daljine
pa ti tu vetar mrsi racune, pokusaj prvo preko obicnih nisana na malom rastojanju da apravis neke rezultate iz kojih ces da procenis da li ta vazdusna uopste i zasluzuje opticki nisan!

zeljko75

• Sniper Recruit
  • *
« Odgovor #5 poslato: Februar 19, 2010, 07:44:06 posle podne »
preko mehanike grupise odlicno,mada sam u startu dotezao srafove na nisanu,gadjam na 60 m kanticu litarsku od ulja,na 30 paklu cigara,naravno sa naslonom[od 5 dijabola 3-4 pogode]laminat sam gadjo na 70 m 20x25,naprvi krug od 12 cm.ali eto zelio sam da budem snajperista....jebiga sta da radim.to ti je to.a i gde da nabavim tu optiku sto kazes,znam kako izgleda ,pcao sam iz vojnog snajpera.

ninoslavt

• Sniper Section Member
« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2010, 07:43:48 pre podne »
4x24 a ne x32. Inace, ova optika jeste robusna ali nije napravljena da radi dobro na malim daljinama. Drugim rijecima, nije za vazdusnu pusku.

ZEX

• Sniper School Graduate
  • **
« Odgovor #7 poslato: Jun 14, 2010, 12:14:21 pre podne »
Nesto slicno i mene muci ali odgovor je jednostavan-ako hoces dobru optiku moras da pljunes dosta para,evo ja montirao Norconiu 3-9x42 na malokalibarsku pusku,upucam sve lepo pa jos 10 probnih-fantazija sve sam centar.Uzmem da pucam ponovo posle dve nedelje-nema veze sa vezom skroz rastelovano tako da to je to sad skupljam pare za nesto kvalitetno.

stera2

• Sniper School Graduate
  • **
« Odgovor #8 poslato: Mart 09, 2011, 03:59:55 pre podne »
Ne mogu da verujem da ne bi radila PU optika ili ON-M76?
Mislite da bi vazdusna rasturila i njih?
Onda sa PA topa??

Nego jel neko zna gde moze da se kupi diopter nisan za vazdusno oruzje?

Rollins

• Administrator
  • Sniper Section Member
« Odgovor #9 poslato: Mart 09, 2011, 02:57:11 posle podne »
Stero,nije Nino hteo da kaze dali ce ili nece on76 izdrzati udarce klipa nego da blejanje kroz istu na kracim distancama uzroci distorziju slike i glavobolju u najavi.
Za nabavku bilo kakvog ozbiljnijeg streljackog dioptera budi spreman u startu da odvojis vise nego sto kosta vecina polovnog vatrenog oruzja kod nas.